«

»

FTF

Již dvakrát jsem se na Twitteru zmínila o jakémsi FTF a že mám z toho neuvěřitelnou radost. Co to znamená, jak se takové FTF loví a další typy si můžete přečíst v mém článku :)

Před několika týdny jsem se díky @microsonic’ovi stala geocaching premium memberkou. Díky tomuto novému typu členství můžu hledat keše, které jsou určeny pouze pro premium uživatele, můžu si keše v geocachingové mapě filtrovat dle libosti, můžu přidávat body keším, které se mi zalíbily, na svém profilu mám také statistiky (jakou nejvzdálenější keš jsem nalezla, v kterém roce, měsíci, týdnu jsem nalezla nejvíc keší, který den v týdnu jsem kešersky nejproduktivnější…), prostě z tohoto členství plyne spousta skvělých výhod! Ale jedna z nejlepších věcí, kterou mi tento nový účet přinesl je ta, že jsem si mohla nastavit sledování nově vzniklých keší. Pokud se tedy v mnou určeném úseku objeví nová keš, přijde mi e-mail a já se mohu ihned pustit do hledání. Mezi kešery je tento hon za tím, být u keše první, nazývá jako FTF hunt. FTF je zkratka First To Find (První nalezivší), druhý kešer je pak tedy STF – Second To Find a třetí TTF – Third To Find. Získat FTF není ale vůbec jednoduché. Keše se asi „naschvál“ objevují v noci a tak tma ztěžuje někdy i za dne nelehký lov a samozřejmě nejste skoro nikdy jediní, kteří se chtějí dostat na stupně vítězů. Jednak je to jakousi známkou prestiže mezi geokešery a také v keších občas bývají dárečky pro první tři nálezce!

Můj první FTF hunt (26.5.):

Už jsem byla spíš připravená ke spánku, když mi ve 21:35 (ve 21:50 už jsme logovaly) zapípal mobil s e-mailem o nové keši na Severní Terase (GC2T08N). Protože to na Terasu mám necelý kilometr, rychle jsem se oblékla, vzbudila mamku, která spala u televize a vyběhly jsme společně vstříc nočnímu dobrodružství. Když jsme dobíhaly k místu, kam nám ukazovala GPSka, uviděly jsme hlouček kešerů (dva geoteamy), kteří se již logovali. Naštěstí měli keš ještě neuloženou zpět na místo a tak jsme se s nimi mohly zalogovat a získat tak naše první FTF!

Druhé FTF (30.5.):

Tady už to bylo o poznání složitější, protože jsme musely běžet do kopce a ještě se prodírat křovisky :) Zase už jsem skoro spala a ve 22:23 *PÍP* keš (nalezeno ve 22:47) u Lípy na Kočkově (GC2X4Q1). Tentokrát jsme do teamu s mamkou přibraly i ségru. U lípy jsme byly jako první a hledaly a hledaly, ale nikde nic. GPSka nás pěkně mátla a tahala nás všude možně po kopci. Nakonec se k nám přidali ještě dva kešeři, ale náš team byl úspěšnější! :) Odměnou nám zde byla CWGčka (Czech Wood Geocoin) od autora a TB (Travelbug).

Po tomhle nočním zážitku už jsem skoro zkušená FTF hunterka! :) Tak tedy pár rad a typů ode mě, jak na to:

  1. Mějte připravené geokešerské oblečení k okamžitému použití a hlavně ať na něm nejsou složité zipy, šňůrky, knoflíky…
  2. GPS (smartphone) pořádně nabitý!
  3. Trénujte noční běh do kopců a prodírání křovisky.
  4. Raději nespěte nebo si pořádně zesilte zvonění na svém telefonu :) (Nikdy nevíte, kdy se keš objeví)
  5. Nechoďte sami, ve dvou, třech, čtyřech…. deseti se hledá mnohem líp.

Doufám, že se mi zase brzy naskytne příležitost a nějaké to další FTF ulovím. A vy už budete vědět, z čeho že to ta Kassyčka má takovou radost! :)