«

»

7. den #kviff

Únava je všude kolem nás. Ve frontách se lidé přestávají tlačit a u filmů jich většina usíná.

Zážitky dnešního dne:

Dnes se mi naskytla jedinečná příležitost, díky @juhihladky jsem se mohla podívat do zákulisí #kviff a to přímo do promítací kabiny v Malém sále. Prostor je to stísněný, ale mají to tam docela útulné :) Byly mi ukázány promítačky, mixážní pulty, kotouče s filmy a viděla jsem i místního pejska. @juhihladky mi všechno krásně vysvětlil, zodpověděl mi moje otázky a byl opravdu výborným průvodcem :) Jedna z mých otázek se týkala festivalových znělek, zajímalo mě, zda si je promítači můžou vybírat a nebo je na to nějaký speciální kód, který se musí dodržovat. A jak to tedy je? Každý druhý film se pouští znělka nová (letos tedy ta s Judem Law) a jinak si promítači zvolí znělku dle svého uvážení. Nakonec jsem se podívala i do promítací kabiny kinosálu B a prošli jsme chodbou za kinosály do předsálí „malých“ sálů. Byl to opravdu zážitek, děkuji! :)

Dalším dnešním zážitkem bylo pozorování hlavní ceny MFF , která hrála hlavní roli asi v nějaké reklamě. Každopádně notnou chvíli stála na chodníku před Městským divadlem a já jen čekala, kdy o ni někdo zakopne a cena se zničí. Naštěstí nic takového se nestalo  a tak po asi 15 minutách natáčení filmaři odjeli i s natočeným materiálem. Co se natáčelo? Cena stojí na chodníku a přijíždí k ní festivalová AUDI, otevřou se dveře od auta a konec. Natáčeli to na několik pokusů, kameramanovi se neustále něco nelíbilo. Nejdřív dveře byly otevřené moc, potom málo, moc pomalu, rychle…

A pak už přijel Ivan Trojan. Hrál hlavní roli ve filmu Viditelný svět a byl opravdu skvělý. Byl to zážitek! :)

Posledním zážitkem byla obrovská bouřka, která se strhla samozřejmě chvíli před tím než jsem opouštěla poslední film ve Velkém sále, ale naštěstí jsem místní a tak jsem sehnala „kamarádský“ odvoz až domů. Opět mě napadlo, jak jsou na tom asi lidi ve stanovém městečku – nejdřív zima, potom potoky vody… Nezávidím vám to!

Dnešní 3 filmy plné zážitků:

 • Jmenuji se Oliver Tate: „Až mi bude 38, možná mi to bude jedno. Teď mě to ale neskutečně štve!“ Líbilo se mi.
 • Viditelný svět: Nikdy nevíte, kdo vás sleduje. Když vám na dveře zaťuká Ivan Trojan, nepouštějte ho dovnitř.
 • Útok na věžák: Mimozemšťanům se svítícími čelistmi se nedá ubránit bez kreditu. Přemůže parta teenagerů hrozbu z vesmíru?
 • http://www.fremy.cz/ fremy

  Říkám si, že vyhrávat není to nejlepší. Začínají pak povinnosti. Narážím na Vodafone soutěž o dvorního twitteristu, protože tvé krátké tweety o filmech jsou boží. Škoda, že festival se blíží ke konci.

  • http://kassycka.psaci.cz Kassycka

   Červenám se! Děkuji :)