«

»

Medovník snadno a rychle

Suroviny na těsto:

750 g hladké mouky, 150 g cukru moučky, 90 g sádla, 3 vejce, 2 lžičky jedlé sody, 6 lžic medu, 6 lžic mléka

Krém:

750 ml mléka, 7 lžic polohrubé mouky, 2 sáčky vanilkového cukru, 3 žloutky, 120 g cukru moučky, 250 g másla

Postup:

Těsto:

Z hladké mouky, cukru, sádla, vajec, sody, medu a mléka vytvořte nelepivé těsto, které propracujete na válu. (Já to všechno hodím do mísy a propracuju mixérem, pak vyklepnu na vál a ještě to trochu „prohňácám“ :) ). Předehřejte si troubu na 180°C. Těsto rozdělte na 6 dílů a z každého postupně vyválejte placku o síle asi 0,5 cm. Na vyválenou placku položte talíř a vykrojte podle něj dokulata. Z odkrojů vyválejte poslední placku, kterou nevykrajujte, poslouží na zdobení dortu. Placky položte na plech, vyložený pečícím papírem, a upečte v troubě. (Doba pečení cca. 15 minut jedna placka – jde to fakt rychle a chce to hlídat, aby se vám placky nespálily). Placky nechte chladnout a pusťte se do krému.

Krém:

Mléko nalijte do hrnce, přidejte mouku a vanilkový cukr, rozmíchejte. Pomalu zahřívejte. Do horké směsi vešlehejte žloutky, a až vám „kaše“ zhoustne, odstavte ji ze sporáku. Do vychladnuté směsi, vešlehejte moučkový cukr a pokrájené máslo. Krém nechte vychladit.

Sestavení dortu:

Krém natřete na vychladnutou placku, přiklopte další plackou a tu opět potřete. Pokračujte, dokud vám nedojdou vykrojené placky. Poslední potřete i na vrchu a krémem potřete i stěny dortu.

Ozdobení:

Poslední nevykrojenou placku rozdrobte do konzistence strouhanky a tu ještě přesejte přes cedník. (Já tu placku nastrouhám na struhadle, drobit mi to moc nejde a na struhadle je to jednodušší ani se to pak nemusí přesít přes cedník). Vršek dortu i boky připravenými drobečky posypte.

Závěr:

Na dno větší dortové formy položte do kříže dva pruhy z alobalu nebo pečícího papíru, aby přesahovaly ven, to aby se vám pak dort z formy dobře vyndával. (Já medovník dávám do velkého hrnce). Na ně položte váš výtvor a celou formu zabalte do potravinové fólie. (Stačí, když vezmete igelitové sáčky a formu do nich vložíte). Uložte do chladu alespoň přes noc. (Čím déle medovník necháte odležete, tím bude lepší).

Dobrou chuť přeje Kassyčka :)

 

  • http://twitter.com/G_i_r_a Eliška Macalíková

    Díky moc, určitě ho Oldíkovi brzy upeču. Čekala jsem, že bude náročnější, jak na přípravu, tak na suroviny. :-) )