«

»

#QRgame

Už je tomu skoro rok, co se zrodil nápad uspořádat QRgame. Prvotní plán na místo konání byla Praha, jasné plus v podobě mnoha Twitteristů, ale jak se ukázalo, méně je někdy opravdu více :)

Protože já Karlovy Vary znám jako své boty a microsonic je zase schopný, co se týká technických věcí a skvělých nápadů, dali jsme to dohromady. Tato hra se konala poprvé a tak jsme nevěděli, jestli vůbec někoho zaujme pobíhání po městě se smartphonem a zda nakonec s microsonicem nebudeme organizátory a zároveň jedinými účastníky. Naštěstí nás twitteristé z Karlových Varů a okolí nezklamali a dorazili v hojném počtu 10 lidí!

O co v celé soutěži šlo si můžete přečíst na stránkách qrgame. Všechno se to točí okolo qrkódů a určitě není nejdůležitější mít rychlé nohy. Ale jak se ukázalo, team, který šel na vše s rozvahou a pečlivostí nakonec zvítězil!

Jak ale správně soutěžící motivovat k tomu, aby se nám na trase příliš neloudali? Od toho jsme měli skvělé ceny a to, originální placky z továrny @badgees, které nám pomohl navrhnout @ntr23. Placky jsou sice fajn, ale to správné vnadidlo se nám povedlo sehnat až pár dní před začátkem soutěže – mobilní telefon Nokia N9, který nám do soutěže věnoval náš hlavní a jediný sponzor @O2_cz. Patří jim opravdu velký dík, protože jsme alespoň nabyli dojmu, že to, co děláme má nějaký smysl.

Ohlasy na QRgame byly velice pozitivní. A nebyla to zábava jen z pohledu soutěžících, ale i my, jako organizátoři jsme se bavili, když jsme sledovali, jak se průběžně soutěžící checkují na trase, tweetují a nakonec i některé teamy na místě srazu vybarvují políčka, aby jim vznikl výsledný QRkód. Největší odměnou pro nás bylo to, že byli všichni ze hry nadšení a výhra se dostala do dobrých rukou vítězného teamu @alley_blind_cz a @hukkv. Dokonce nemuselo ani dojít na plánovaný odstřel…tedy rozstřel mezi členy teamu a Alley přenechala Nokii Hukkovi.

Bylo to super! Díky všem, kdo dorazil a doufám, že na plánovaném pokračování se nás sejde ještě mnohem víc!

 

 • parohac4

  Sledoval jsem to na Twitteru a je to bomba nápad. Jestli bude další ročník nebo to bude jinde, rád bych se zúčastnil. Já jsem pro každou špatnost ;-)

  • http://kassycka.psaci.cz Kassycka

   Jé, to nás těší! :) Na další ročník už se nám rodí v hlavách nové nápady a vylepšení, takže snad to zase proběhne. A možná i v jiných městech.

   • parohac4

    Super. Bylo by možno dát potom nějaké info? Nejlépe přes e-mail, nebo přes Twitter. Díky.

    • http://kassycka.psaci.cz Kassycka

     Rozhodně, budu na to pamatovat! :)