«

»

1. den #kviff

Vary se doslova vaří, vedro je k padnutí. Během dne jsem viděla několik sanitek, které odvážely vedromrtvé festivalové nadšence. A tak hlavně pijte a zdržujte se uvnitř kin či hospod, ať to s vámi taky nesekne.

Dnes po ránu jsem si byla zasoutěžit s Festivalovým deníkem a dokonce jsem byla úspěšná a našla jsem ztracenou tašku Jiřího Bartošky. V tašce byl i poukaz na mobil od Vodafone (co všechno ten Jirka u sebe nenosí). Takže zítra poslední strana Festivalového deníku a moje fotka! Taška byla schovaná u první z pokladen před hotelem Thermal, takže jsem nemusela běžet nikam daleko.

Prošla jsem si dnes celé Vary, abych zjistila, co se kde děje, protože rozmístění stánků s doprovodnými akcemi je letos opravdu netradiční. Před Thermalem najdete Bageterii Boulevard, pár stanů s občerstvením a podium.

Vypravila  jsem se do Domu České televize, který je na divadelním náměstí a je velice povedený. Vyfotila jsem se v kostýmu ze Zdivočelé země, dostala oplatku, vyfotila se s maskoty… V horním patře se nachází kavárna a samozřejmostí je wifi free. Určitě tam taky zavítejte, je to fajn zpestření!

Od Domu České televize je to jen skok ke Vřídlu a Vodafone pláži. Tady si můžete odpočinout v houpacích sítích, lehátkách, zahrát si ping-pong, badminton, stolní hry… Dostala jsem tady stylový červený klobouk Vodafone, který nepřenášejte v ruce, ale na hlavě, neskutečně totiž barví prsty :) Pláž se teprve rozjížděla, ale myslím, že se máme na co těšit.

Na ohňostroj a zahájení jsem letos nevyrazila, ale asi to všechno klaplo.

A taky jsem dneska viděla nějaké ty filmy a to:

  • Tramvaj: sexuální fantazie řidičky tramvaje.
  • Alois Nebel: To už jste všichni jistě viděli. Pro mě velké zklamání.
  • Tabu: Co je pravda a co ne. Někdy je to těžké odhalit.

A na závěr jedno malé upozornění! Pokud čekáte ve frontách u kinosálů, abyste mohli být vpuštěni dovnitř 5 minut před začátkem, musíte mít platný festival pass. Tzn. musí být aktivní. Jinak se do sálu nedostanete. Kontroluje se to tak, že k vám přijde pověřená osoba s čtečkou a podle kódu zjistí, jestli máte pass aktivní či ne. Je to změna oproti předešlým ročníkům, tak ať nejste překvapeni jako já :)

Dobrou noc a zítra na viděnou ve frontě :)

  • http://twitter.com/petrklima Petr Klíma

    Díky za info o platnosti festival passů!