«

»

4. den #kviff

Lidi pořád nepřibývají. Přijde mi, že spíš zase ubyli. Dneska jsem se do ranní lístkové fronty dostala chvíli po sedmé a v půl deváté už jsem odcházela se všemi lístky. Uvidíme ve středu před svátky, jestli se to změní.

Konečně začal Čaj o třetí. Hostem byl Jiří Mádl a scénárista filmu Konfident. Letos si pro nás čajovník připravil, místo klasických čajů, čajové koktejly a musím uznat, že vypadají i chutnají skvěle.

Protože začínám být dost unavená, začala jsem vymýšlet různé metody, jak se probrat v sále. Pomáhá častá změna sedící polohy, pití vody, žvýkání, cucání bonbonů a když už nic nezabírá, tak držení očních víček a štípání do ruky – když uvidíte, že soused vedle vás usnul, štípněte ho taky, přece ho nepřipravíte o skvělé filmové momenty! :)

A dnes nás na festivale provázely bouřky a průtrže mračen, ale co, v kině neprší a aspoň se dá venku trochu dýchat!

Filmy, co jsem dnes stihla:

  • Práskač: Belmondo hrál sice krásně, ale bohužel na mě žádná z technik „probouzení v sále“ nezabrala a většinu filmu jsem prospala.
  • Tento život: Pěkně zpracované téma války a odboje. Drsný závěr.
  • Mazel (Teddy Bear): Příběh kulturisty, který hledá lásku. Jeho matka je ale na něj fixovaná. Dokáže se mazlík vyprostit z matčiných kleští?
  • Země bez zákona: Jsem unešena! A ta hudba by Nick Cave a Warren, jak to vařil na housle! Ooooooooo, ach… Filmovo hudební orgasmus!

Dobrou noc a zítra si dopřejte hodně filmových zážitků :)